Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close
26 marca 2020

Recenzja książki
Piekielna Palestra

Adam Barcikowski

7.0
średnia ocena
7
ocena recenzenta

Autor recenzji

Piekielna Palestra - Recenzja:

Piekielna Palestra

"Zgasło światło, zgasły dźwięki. Nic nie pozostało."

 

    "Piekielna Palestra" to ostra jazda do piekła i z powrotem, zahaczając po drodze o kilka innych światów. Jedyne czego nie można powiedzieć z całą pewnością o tej książce to, że jest nudna. Wręcz momentami aż za dużo się dzieje. Co chyba nie powinno być problemem prawda?

Czy można oczekiwać po książce, która wpisuje się  w ramy Urban fantasy, że nas czymś zaskoczy? A tu proszę! Niespodzianka, goni niespodziankę, tylko po to żeby zniknąć nam za zakrętem. 

  Zmorak Maurycy otrzymuje bardzo ważne zadanie; ma wytropić saive Aleksandra Bartenjewa, carskiego porucznika, który został oskarżony o zamordowanie swojej ukochanej a jednocześnie sławę i chodzącą legendę dziewiętnastowiecznej Warszawy. Do pomocy dostał zmoraczke o wybuchowym temperamencie i ciętym języku, Anne Olson. Podczas poszukiwań odkryją, że wplątali się w coś znacznie gorszego i bardziej niebezpiecznego. Międzynarodowa intryga może zagrozić równowadze pomiędzy światami. Losy żywych i ... umarłych są od teraz w ich rękach.

 

"Różnice pokoleniowe u krasnoludów, doprowadzały do wielu sporów i zgrzytów ścierających się tektonicznych płyt poglądów."

 

   Zacznijmy po kolei; mnogość bohaterów, która nie pozwala by choć na chwilę złapać oddech. Elfy, driady, krasnoludy, gnomy, zmory, saivy, piekielnicy... można by tak wymieniać bez końca. Barwny świat, do którego wpadają nasi bohaterowie żyje własnym, kolorowym życiem. Zatarta grania między śmiercią a życiem, gdzie dusze nie zawsze chcą odejść a czasem nie mają innego wyboru. 

   Warto wspomnieć o wielu wątkach, które nie do końca zostały rozwiązane, co można zrozumieć, bo naturalnie jest to dopiero pierwszy tom. Jednak jeśli ktoś nie lubi niedokończonych spraw, książka nie jest dla niego. Bardzo łatwo można się zgubić kto jest kim i gdzie obecnie jesteśmy. 

   Cała książka została napisana bardzo przystępnym językiem, jest lekka, z poczuciem humoru i wartką akcją. Zdecydowanie uśmiechnęłam się kilka razy podczas lektury i bardzo chętnie sięgnę po następny tom. 

 

"- E, to nie świstak, mój ty drewniaczku - odparła staruszka."

 

 

    Książkę polecam wszystkim miłośnikom fantastyki, gdzie wplecione są historyczne fakty, o których inaczej nie mielibyśmy pojęcia. "Piekielna Palestra" wciągnie Was bez reszty.

Sylwia "Sirroco" Stinia 

Zobacz wszystkie recenzje użytkownika Sirroco

Liczba wyświetleń: 40


Tagi książki (4)

przejdź na stronę książki


Skomentuj recenzję, czy masz coś do dodania?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Mirka - 873 ptk.
mkcelinska - 236 ptk.
Goyathlay - 187 ptk.
Rewolwerowiec - 137 ptk.
Mery - 136 ptk.

zobacz pełny ranking
Losowy cytat

"Jej dotyk był bardzo delikatny. Wargi miała lekko rozchylone i widział, jak oblizuje je koniuszkiem języka równie niewinnie, co szalenie zmysłowo."


Graham Masterton

Sfinks
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2020 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt