Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Szepty Blogosfery #2 - poznaj blogerów książkowych!

3 czerwca 2016

Pierwszy odcinek Szeptów Blogosfery pokazał, że nasz nowy cykl przypadł Wam do gustu. Czym prędzej śpieszymy więc z kolejną częścią Szeptów, a tym smym kolejną "porcją" blogerów. Zapraszamy do lektury!

Marta
http://www.rudymspojrzeniem.pl/

Nazwa bloga wzięła się od…
Koloru moich włosów. Rude, czerwone… a spojrzeniem to inaczej mój osobisty punkt widzenia.

Założyłam bloga, ponieważ…
Doszłam do wniosku, że mój warsztat pisarski drastycznie obniżył swoje loty poprzez nieużywanie. Chciałam się poprzez blog zmobilizować do pisania, doskonalenia się. Najpierw dla siebie, a teraz dla moich czytelników.

Mój blog wyróżnia się spośród innych…
Logiem. :-) Uważam, że idealnie pasuje do nazwy i tematyki bloga, za co dziękuję grafikowi. Poza tym regularnie publikuję w poniedziałki cykle (52 tygodni z łacińskimi sentencjami, czy w 2015 roku 52 tygodnie z ks. Janem Twardowskim). Dodatkowo co środę pojawiają się wpisy dotyczące stricte literatury dla dzieci. Także te cykle plus może kategoria mniej książkowa Jestem mamą może wyróżniać mój blog wśród innych recenzenckich.

Najciekawszą książką, którą ostatnio przeczytałam, jest…
Wszystko, co lśni Eleanor Catton i Klaśniecie jednej dłoni Richarda Flanagana (właśnie wczoraj skończyłam). O pierwszej można przeczytać na blogu i gorącą ją polecam!

Moja ukochana książka/seria <3
Nie mam jednej. Jestem uzależniona, kocham czytać. Źle się czuje, jeśli zdarzy się dzień bez chociaż kilku przeczytanych stron.  Natomiast z serii, które bardzo lubię to głównie fantastyka (pod tym względem ten gatunek jest bardzo płodny) i tutaj Świat Dysku T. Pratchetta, Archiwum Burzowego Światła B. Sandersona, Miecz Prawdy T. Goodkinda, Saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego czy Kroniki wampirów A. Rice. Poza tym pięknie wydane polityczne powieści V. Llosy czy kryminalne przygody Kurta Walandera H. Mankella.

Moim zdaniem najbardziej przecenionym autorem jest…
Przyszedł mi do głowy Zygmunt Miłoszewski w tej chwili, ale to nie do końca prawda. Po prostu jego bohater Szacki w pierwszym tomie trylogii bardzo mnie drażnił. Natomiast sam styl pisania autora oraz jego sposób bycia (przynajmniej ten, który znam z mediów) i sposób wypowiadania wzbudza moją ogromną sympatię do niego, jako człowieka. Ostatnio bardzo mocno rozczarowała mnie Paula Hawkins i jej reklamowana Dziewczyna z pociągu. To dobry kryminał, ale przy takim marketingu spodziewałam się czegoś wybitnego.

Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze…
Wielu polskich autorów kryminałów. Ostatnio bardzo mocno się rozwinął ten gatunek na naszym rynku i wskakuje na wyższy poziom. Jednak nie jest mi z tego powodu wstyd. Nie dałam rady przeczytać Nad Niemnem i to myślę budzi moje większe zażenowanie.

Ostatnio „poluję” na…
Wiele pozycji. Najlepiej, jak odeślę do półki: Chcę przeczytać na portalu Lubimyczytac.pl Ta lista ciągle się powiększa.

Jako kolejnego bloga do cyklu nominuję…
Agnieszkę z www.czytambolubie.com

O mnie:
Imię: Marta
Wiek: od jakiegoś czasu niezmiennie 21, czyli pełnoletnia  praktycznie na całym świecie. :-)
Bloga prowadzę od: teoretycznie od połowy 2013 roku dla samej siebie, a tak dla większego grona od stycznia 2014 roku.


Beata
http://slowemmalowane.blogspot.com/

Nazwa bloga wzięła się od…
Powiązania słowa i sztuki. Malować można nie tylko pędzlem, ale i słowem. Plastyczne opisy dodają wewnętrznego blasku, tęczy barw, kolorytu w różnorodnych odcieniach.

Założyłam bloga, ponieważ…
Szukałam własnej drogi wyrażania swoich poglądów, zdania na temat przeczytanych książek, dowartościowania  własnego ja. Pierwsze macierzyństwo przyniosło wiele zmian w moim życiu. Taka odskocznia od codzienności, aby nie zwariować. Nie traktowałam tego na początku poważnie. Okazało się to trwalsze, niż myślałam. Blog założyłam, gdy córka miała sześć miesięcy, obecnie będzie kończyć 8 lat.

Mój blog wyróżnia się spośród innych…
Otwartym nawiązaniem do XIX wieku, książkami z zakresu sztuki, kultury i historii oraz opiniami na temat romansów historycznych. O tych ostatnich rzadko kto pisze, rzadko kto się przyznaje, że czyta. Czytanie takich książek powszechnie uważane jest za uwłaczające, jest bezguściem i kiczem. A nie jest to prawdą. To taki gatunek, w którym również można znaleźć lepsze i gorsze powieści. Nie wystawiam laurek, piszę szczerze. Czytam, co chcę, czym się interesuję, co daje mi wytchnienie, a nie to, co dyktuje moda, PR, rynek wydawniczy.

Najciekawszą książką, którą ostatnio przeczytałam jest….
Piotr Witt, Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie. Z przedmową Rafała Blechacza.
Peter Ackroyd, Blake.

Moja ukochana książka/seria….
Seria Molly Murphy (Wydawnictwo Literackie)
Jane Austen „Duma i uprzedzenie”
Seria Ani z Zielonego Wzgórza L.M. Montgomery

Moim zdaniem najbardziej przecenionym autorem jest….
Nie ma takiego autora. Jeżeli coś mnie nie interesuje, nie czytam. Nie czytam ani fantastyki, ani współczesnych kryminałów, właściwie nic co nie miałoby związek z moim zaspokajaniem wiedzy czy zainteresowań.

Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze…
Tu mogłabym podać listę książek z zakresu historii sztuki i kultury, historii, klasyki literatury popularnej i romansu historycznego. Nadrabiam, ale wciąż lista się powiększa. Nie mam w tym punkcie więc poczucia wstydu.

Ostatnio „poluję” na…
W mojej internetowej księgarni mam w schowku obecnie około 60 pozycji. Nic z tego nie ubywa, bo zawsze coś „nowego” pojawia się, co akurat staje się zakupowym priorytetem. Można więc powiedzieć, że „nie poluję, a chciałabym mieć”.

Jako kolejnego bloga nominuję…
To przeczytałam – www.toprzeczytalam.blogspot.com

O mnie:
Imię: Beata
Wiek: 39 lat
Bloga prowadzę od: 3 grudnia 2008 roku


Klaudia
http://redakcja-essentia.blogspot.com/

Nazwa bloga wzięła się od…
Esencji! Tylko że „esencja” kojarzy się z herbatą, więc nieco upiększyłam nazwę – i tak powstała Essentia.

Założyłam bloga, ponieważ…
Potrzebowałam własnego miejsca również w internecie. Poza tym jako filolog jestem bardzo blisko kultury, więc postanowiłam stworzyć portal kulturalny – tak aby inni także mieli możliwość pisania nie tylko do szuflady. Dzięki temu czuję się spełniona!

Mój blog wyróżnia się spośród innych…
Tym, że nie jest blogiem! [śmiech] Sądzę, że Essentię wyróżnia przede wszystkim to, że nie prowadzi jej jedna osoba, ale aż 25. Każdy z nas jest inny i w jakiś sposób wyjątkowy, co wpływa na całokształt portalu – odznacza się on różnorodnością i ciekawym podejściem do… wszystkiego, co nas otacza.

Najciekawszą książką, którą ostatnio przeczytałam, jest…
Żeby miłość miała twoje oczy Diega Galdina. Uwielbiam styl tego autora, mogłabym iść za nim nawet na koniec świata.

Moja ukochana książka/seria <3
To zdecydowanie Hopeless Colleen Hoover! To pierwsza powieść, która wzbudziła we mnie skrajne uczucia – z jednej strony rozbiła, a z drugiej zbudowała od nowa. Zmieniła mój sposób widzenia i za to ją uwielbiam.

Moim zdaniem najbardziej przecenionym autorem jest…
Stephen King. Zewsząd słyszę, jaki to on jest wspaniały i doskonały, a ja widzę to nieco inaczej. Nie kwestionuję jego autorytetu, ale uważam, że jako pisarz został wyidealizowany.

Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze…
Wielu książek, które uznawane są za lektury „obowiązkowe”: Harry’ego Pottera, Władcy Pierścieni, Igrzysk Śmierci… Po książki Agaty Christie również do tej pory nie sięgnęłam. Ale bynajmniej nie uważam, że to wstyd. Niektórzy nie czytają w ogóle – to dopiero powód do zmartwień! Każdy czyta to, co lubi i na co ma ochotę, a to jest jak najbardziej naturalne i… fascynujące, bo dzięki temu nie jesteśmy nudni i szablonowi.

Ostatnio „poluję” na…
Wiele książek i każda wydaje się interesująca.

Jako kolejnego bloga do cyklu nominuję…
As Kier Pisze
: askier-pisze.blogspot.com :-)

O mnie:
Imię: Klaudia
Wiek: 21 lat
Bloga prowadzę od: 31 października 2013 roku


Dodane przez Wojtek

Czy masz coś do dodania, chcesz o coś zapytać?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Mirka - 2311 ptk.
magical_bookcase - 1738 ptk.
Mery - 948 ptk.
Ervisha - 628 ptk.
ambros - 510 ptk.

zobacz pełny ranking
Losowy cytat

"Obłońskiemu przypomniało się, jak punktualność tego łysego Niemca nasunęła mu pewnego razu powiedzenie, że Niemiec był sam jakby raz na zawsze nakręcony po to, żeby nakręcać zegary. Uśmiechnął się, lubił bowiem dobry żart."


Lew Tołstoj

Anna Karenina
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2020 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt