Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Szepty Blogosfery #6 – poznaj blogerów książkowych!

10 listopada 2017

Nie zwalniamy tempa! To już szósty odcinek naszego cyklu, a cały czas zbieramy dla Was materiał na kolejne! Dziś poznacie prawdziwą weterankę książkowej blogosfery, dowiecie się, kto komu kazał założyć bloga oraz kto naprawdę wkłada serce w piękne fotki na swoim blogu (co zresztą od razu widać!).

Imię: Paulina
Nazwa Bloga: Reading My Love
Adres Bloga: http://www.paulinakaleta.com/

1. Nazwa bloga wzięła się od…:
stwierdzenia faktu, że książki są moją miłością. Bardzo wcześnie zaczęłam czytać i literatura zawsze zajmowała bardzo ważne miejsce w moim życiu. Także z miłości do czytania ukończyłam filologię polską i książkami otaczam się po dzień dzisiejszy.

2. Założyłam bloga, ponieważ…:
chciałam się dzielić przemyśleniami na temat przeczytanych książek i poznać ludzi, którzy także kochają literaturę. I jedno, i drugie udało mi się osiągnąć.

3. Mój blog wyróżnia się spośród innych…:
pięknymi fotografiami, w które wkładam całe serce. Chociaż do doskonałych zdjęć jeszcze daleka droga.

4. Najciekawszą książką, którą ostatnio przeczytałam, jest…:
Sekret mojego męża Liane Moriarty. Historia, która wprawia w osłupienie. Cudowna, szczera, intrygująca. Bolesna, prawdziwa, rujnująca. Ukazująca różne rodzaje relacji międzyludzkich. Bohaterki tak różne, ale wszystkie zmagające się z podobnymi problemami. I każdej z nich kibicujemy, i współczujemy, i martwimy się. A przy okazji rwiemy włosy z głowy i obgryzamy paznokcie. Zakończenie jest genialne, fenomenalne i przecierałam oczy ze zdziwienia.

5. Moim zdaniem najbardziej przecenionym autorem jest…:
to jest kwestia gustu. Wszystko zależy od czytelnika, jak odbierze daną pozycję, a tym samym autora.

6. Za to mój ulubiony autor to…:
król współczesnych powieści obyczajowych – Nicholas Sparks. Uwielbiam jego historie, styl pisania i nieziemskie romansidła, przez które zawsze wylewam morze łez. Poza tym kocham także Margaret Mitchell.

7. A moja ukochana książka/seria to…:
Przeminęło z wiatrem, Złodziejka książek, Mały Książę, seria o Harrym Potterze, książki Sparksa.

8. Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze…:
nie mam takiej lektury póki co. ;)

9. Jako kolejnego bloga do cyklu nominuję…:
http://www.smooky.pl/.

10. O mnie:
Kielczanka po dwudziestce. Polonistka i logopedka. Romantyczna perfekcjonistka, marzycielka, pełna pomysłów, wybujałej wyobraźni i nieograniczonej kreatywności. Pasjonatka dobrej książki i pięknych fotografii.

 


Imię: Agnieszka
Nazwa Bloga: Czytam, bo lubię
Adres Bloga: czytambolubie.com

1. Nazwa bloga wzięła się od…:
Gdy zakładałam bloga, w polskiej raczkującej blogosferze było może kilkanaście blogów o książkach i wszystkie miały takie fajne, wpadające w ucho nazwy. Mnie do głowy przyszło takie zwykłe, proste, niewyszukane „Czytam, bo lubię”. I z początku trochę się tej nazwy wstydziłam. Do czasu, gdy stopniowo „…bo lubię” zaczęło robić karierę na salonach w telewizjach i na blogach. Mnie pozostała satysfakcja, że byłam prekursorką takiego prostego wyrażania swoich zainteresowań.

2. Założyłam bloga, ponieważ…:
Nie miałam wśród bliskich nikogo, z kim mogłabym porozmawiać o książkach. Już wcześniej czytałam te nieliczne polskie blogi oraz wiele angielskojęzycznych i bardzo podobała mi się możliwość dyskusji w komentarzach oraz samo wyrzucenie z siebie emocji w formie omówienia przeczytanej książki. Drugim powodem było to, że czasami zapominałam, jakie książki już czytałam, i wielokrotnie wypożyczałam je z biblioteki. Blog pomaga pamiętać.

3. Mój blog wyróżnia się spośród innych…:
Chciałabym, żeby jakoś się wyróżniał, ale to chyba niemożliwe w takim zalewie blogów o książkach, jaki mamy obecnie. Być może wyróżnia go to, że ma dużą liczbę fanów na Facebooku i przez to czytelnicy częściej komentują na portalu społecznościowym niż na samym blogu. Pewnie też wyróżnia mnie dobór książek – raczej nie ma u mnie omówień bestsellerów, romansów, powieści obyczajowych, które królują na większości blogów.

4. Najciekawszą książką, którą ostatnio przeczytałam, jest…:
Bardzo podobała mi się powieść Dżentelmen w Moskwie – fabuła oraz styl i język dopełniają się w stu procentach. Jest doskonale przetłumaczona. Opowiada o Rosji pierwszej połowy XX wieku widzianej oczami hrabiego skazanego na areszt domowy w jednym z najlepszych hoteli Moskwy. Wielka historia i opowieść o dobrym człowieku.

5. Moim zdaniem najbardziej przecenionym autorem jest…:
Lista byłaby długa. Większość autorów bestsellerów tworzy je według jednego szablonu, odcinając kupony od swojej popularności. Wystarczy przeczytać dwie książki, żeby się przekonać, że już niczym nie zostaniemy zaskoczeni.

6. Za to mój ulubiony autor to…:
Obecnie Karl Ove Knausgård! Uwielbiam jego monumentalną Moją walkę opowiadającą o zwykłym życiu. Knausgård jak nikt inny potrafi dzielić włos na czworo, wchodzić z butami w umysły ludzi, analizować swoje i cudze zachowanie. To piewca brzydoty dnia codziennego, od czasu do czasu dający się zaskoczyć tym, że życie bywa znośne.

7. A moja ukochana książka/seria to…:
Oprócz wspomnianej powyżej bardzo lubię obie serie kryminalne Håkana Nessera – są takie uporządkowane, a jednocześnie zaskakujące. Czytam je powoli, bo to dla mnie comfort reads – książki na zły humor, słabsze samopoczucie. Kocham również cykl Północna Droga Elżbiety Cherezińskiej o Wikingach – chyba żadnej innej serii nie czytałam z taką pazernością i emocjami.

8. Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze…:
Wielu książek nie przeczytałam, chociaż od lat noszę się z takim zamiarem. I wcale mi nie wstyd. Kiedyś je przeczytam. A może nie, bo w międzyczasie mój gust czytelniczy może ulec zmianie.

9. Jako kolejnego bloga do cyklu nominuję…:
Kasię z bloga „Tyle liter przed oczami” (http://tyleliter.blogspot.com/). Kasia i ja czytamy podobne lub te same książki i często mamy zbliżone opinie. Bardzo lubię zaglądać na jej stronę i szukać książek, które bez niej mogłyby mi umknąć.

10. O mnie:
Jestem weteranką książkowej blogosfery – blog Czytam, bo lubię ma już 9 lat i jeszcze mi nie obrzydł, wręcz przeciwnie, mam różne nowe pomysły z nim związane.

Oprócz tego, że czytam i piszę o książkach oraz namawiam innych do czytania, jestem tłumaczką, przekładam książki z języka angielskiego.


Imię: Adrianna
Nazwa Bloga: Zamknięta w pozytywce
Adres Bloga: zamknietawpozytywce.blogspot.com

1. Nazwa bloga wzięła się od…:
nudzenia na klasowym „Jajeczku”, dokładnie 23 marca 2016 roku. :P Naprawdę. Nie mając co robić, siedziałam sobie w kącie i pisałam jakieś głupotki na skrawku kartki. I przez przypadek tak jakoś ta nazwa się do mnie przypałętała. Czemu wymyśliłam akurat taki zlepek słów? Tego nawet ja nie wiem, ale spodobało mi się, więc zapisałam sobie to w kalendarzu. Jakiś czas potem, gdy miałam zakładać bloga, pierwsze co przyszło mi do głowy na jego nazwę, to właśnie to – Zamknięta w pozytywce.

2. Założyłam bloga, ponieważ…:
Iza, która mnie nominowała do udziału tutaj, mi kazała. :P To był pierwszy powód – pisanie recenzji jej tekstów podobało się zarówno mi, jak i jej, więc namówiła mnie i pomogła założyć bloga, rozkręcić go oraz wkręcić się w samo blogowanie.

Drugim powodem jest własna chęć rozwijania się, dzielenia zainteresowaniami i ośmielenia się. Wbrew pozorom jestem osobą chorobliwie nieśmiałą i bojącą się nowych ludzi, więc próbuję z tym jakoś walczyć, a najlepszym sposobem jest robienie tego, co się lubi, i dzielenie się tym z innymi. :)

3. Mój blog wyróżnia się spośród innych…:
wszystkim i niczym. :P Wydaje mi się, że wyróżnia się tym, że nie jest typowo tylko książkowy, więc każdy powinien znaleźć na nim coś, co go zainteresuje. :) Książki, filmy, wycieczki, zdjęcia, rysunki, DIY… Różnorodnie. :)

4. Najciekawszą książką, którą ostatnio przeczytałam, jest…:
Obietnica Następcy! Uwielbiam całą serię Praw Milenium Trudi Canavan, więc wpadnięcie do biblioteki i ujrzenie tego tomiku (i to w twardej oprawie <3) już było najlepszą rzeczą. Wciągnęłam się bez pamięci i jednego dnia pochłonęłam stron 400, kolejnego – resztę. :)

5. Moim zdaniem najbardziej przecenionym autorem jest…:
Hmm. Szczerze – nie wiem. :/ Trudno mi ocenić, bo jakoś rzadko zdarza mi się czytać autorów popularnych lub z dużą liczbą książek na koncie, więc nie potrafię jednoznacznie wytypować. Jak coś mi się nie podoba lub nie trafia w moje gusta – nie czytam. Po co się męczyć?

6. Za to mój ulubiony autor to…:
Trudi Canavan! Stanowczo! Uwielbiam chyba każdą jej serię. <3 Ale na jednym autorze się nie kończy. :) Do tego mogę podać jeszcze Jarosława Grzędowicza (biorę wszystko, co jego, w ciemno i nie żałuję <3) oraz Andy'ego Weira – mimo że czytałam tylko Marsjanina to wiem, że zakocham się również w Artemis. :)

7. A moja ukochana książka/seria to…:
Trylogia Czarnego Maga Canavan? Stanowczo mam duży sentyment do tej serii i muszę ją jeszcze raz przeczytać! Do tego Prawo Milenium tej samej autorki, zakochałam się bez pamięci w historii Tyena i Rielle. Jeszcze nie zapominajmy o Panu Lodowego Ogrodu Grzędowicza i wspaniałym Vuko. I może jeszcze Marsjanin Weira – kocham Marka! Nie umiem wybrać jednej! To jak prosić matkę o wybranie ulubionego dziecka – nie da się!

8. Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze…:
Hobbita, Władcy Pierścieni i Sherlocka Holmesa. Tak, wstyd się przyznać, mimo że wszystkim polecam te pozycje. Twierdzę, że do Tolkiena jeszcze nie dorosłam na tyle, by móc to przeczytać i zrozumieć wszystko, co to niesie, tak samo do Lema. A Sherlock… Cóż. Mam tak opasły tom, że nie wiem jak i kiedy go przeczytam. :P

9. Jako kolejnego bloga do cyklu nominuję…:
Może Anię z „Chaosu myśli”? Chętnie zobaczę, jak sobie z tym poradzi. ^^ <3
Link: http://chaosmysli.blogspot.com/.

10. O mnie:
Zapalona rysowniczka i grafik, fotograf amator, szalony bibliofil z głodem herbacianym, samozwańcza pisarka tekstów co najmniej dziwnych, niepoprawnie bujająca w obłokach marzycielka, nałogowy słuchacz muzyki i fanka filmów Marvela. Tak, to ja. :)
W blogowym świecie zatopiłam się dokładnie 29 maja 2016 roku.


Dodane przez endriu

Czy masz coś do dodania, chcesz o coś zapytać?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Mirka - 2311 ptk.
magical_bookcase - 1629 ptk.
Mery - 846 ptk.
Ervisha - 628 ptk.
ambros - 510 ptk.

zobacz pełny ranking
Losowy cytat

"Miłość to troszczenie się o kogoś bardziej niż o siebie samego. To pragnienie, żeby ta osoba była szczęśliwa. To umiejętność oddania się całkowicie tej osobie, ale tak, że nie traci się własnej tożsamości."


Bertrice Small

Księżna
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2020 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt